Dlaczego warto wybrać się do Filharmonii Krakowskiej ?

krakow.wikia.com

Jak wiadomo, muzyka jest ważnym elementem naszego życia, jest w stanie wywołać w nas przeróżne emocje. Jedna z polskich wokalistek- Katarzyna Nosowska  stwierdziła , że jeśli ktoś lubi muzykę, nie powinien się zawężać do jednego gatunku. Na pewno wielu z nas jest w stanie się z nią zgodzić. Warto poznać również i te gatunki, z którymi na co dzień nie mamy do czynienia. Przykładem może tu być muzyka poważna. Idealnym miejscem gdzie z taka muzyką można obcować jest filharmonia.

Wśród wielu, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego wyróżnia się bogatą historią, jako pierwsza w Polsce rozpoczęła swą działalność po II wojnie światowej. W Krakowie słynie z tego, że ma największą salę koncertową, liczącą 693 miejsc (parter, balkon, loże). Już sam gmach robi wrażenie, budynek zachwyca pod względem estetycznym oraz architektonicznym. Samo wnętrze przenosi nas do lat trzydziestych , dzięki obecności charakterystycznych dla tamtego okresu złoconym kolumnom oraz stylowym kasetonom sufitowym.

Oprócz muzyki poważnej w Filharmini krakowskiej może posłuchać również muzyki orkiestrowej, filmowej, recitali organowych czy mistrzowskich oraz koncertów umuzykalniających dla dzieci i młodzieży można też wziąć udział w imprezach cyklicznych imprezy w historycznych obiektach krakowskich, takich jak np.: Zamek Królewski na Wawelu.

Na scenie występują nawiększe sławy, wybitni artyści sprawiają , że zwykłe chwile te stają się podniosłe w momencie kiedy muzyka zacznie rozbrzmiewać. Doskonała akustyka sali sprawia, że widzom towarzyszą  emocje od których aż zapiera dech w piersiach. Warto choć raz skorzystać z tego dobra kultury i przekonać się jak bardzo jest ono cenne.